Paykwik

Paykwik Nasıl Kullanılır ?

Daha önce paykwik kodu satın almadıysanız öncelikle, Paykwik Nasıl Alınır yazımızı okumanızı yüksek önemle tavsiye ederiz. Satın almış olduğunuz paykwik kodu için öncelikle herhangi bir kullanım süresinin bulunmadığını hatırlatmak isteriz. Fakat ilgili kodun başkasının eline geçmesi halinde kodunuzun geçersiz sayılacağından, kodu çok süre geçmeden kullanacağınız siteye aktarmanız daha güvenli olacaktır..

Paykwik kullanma aşaması diğer sanal kartlar gibi olmadığından, kullanılacağı site tarafında ödeme adımları bölgesine gidilmelidir. Ödeme adımları/yöntemi penceresinde paykwik ile ödeme kısmı seçilmelidir. Çoğu sitede paykwik logosu bulunabilmektedir.

Satın aldığınız paykwik kodunu kullanmadan önce sizden başkalarının ulaşmamış olması güvenlik açısından çok büyük önem taşımaktadır.

Ardından tarafınıza iletilmiş olan, çok haneli paykwik sanal kodunu, açılan ekranda kaç kodun kaç euro olduğunu yazdıktan sonra, tüm hanelerini paykwik kısmına yazmanız gerekmektedir.

Tüm hanelerin doğru olması zaman açısından çok önemlidir. Bu noktada zaman kaybetmemek açısından, kopyala yapıştır yönteminin kullanılması çok daha doğru olacaktır.

Paykwik Nasıl Kullanılır ? 2

İlgili ekranda tamama bastıktan sonra eğer yeşil renkte kod aktarımı başarılı uyarısı varsa herhangi bir sorun olmadan kodunuzu kullandığınız belirtilir. Fakat kırmızı renkli bir uyarı alırsanız bu noktada uyarının ne olduğuna dikkat etmeniz gerekmektedir.

Almış olduğunuz uyarı ne olursa olsun kullanıcılarımıza hata alırlarsa mutlaka kodun miktarını ve kodu yeniden yazıp denemelerini öneriyoruz. Bu noktada kopyala yapıştır yöntemi kullanıldıysa yeniden kullanımda kopyalamadan manuel olarak yazılmasını tavsiye ederiz. Kod miktarını da yanlış yazmamaya euro bazında yazmaya dikkat edilmelidir.

Paykwik sanal ödeme kodu tek kullanıma mahsustur.

İkinci hatta üçüncü denemenizin ardından bir hata almadan kod aktarıldıysa ne mutlu fakat aynı hata devam ediyorsa bu noktada hata olarak ne yazdığı çok önemlidir. “The code has already used” şeklinde bir uyarı alıyorsanız, bu kodunuzun oluşturulduktan sonra herhangi bir platformda kullanıldığı anlamına gelmektedir. Kodunuzun nerede kullanıldığına dair bir çok ihtimal vardır. Satın aldığınız firma size eski kod göndermiş olabilir, size gelen kodu sizden önce kötü niyetli kişiler ele geçirip size göndermiş olabilir, dolandırıcılık niyetli firmalar sizlere daha önceden sattıkları kullanılmış kod göndermiş olabilir, Bu ihtimalleri saymakla bitirmek çok zordur.

“The code is invalid” şeklinde bir uyarı alıyorsanız, bu kodun geçersiz olduğu anlamına gelir genellikle kodun yanlış yazılması sonucu bu hata alınır. Fakat doğru yazdığınıza da eminseniz ikinci kontrol firma ile aranızda yapılmalıdır. Kodun geçersiz olması demek bu sayı ve harf dizilimindeki bir kodun daha önce oluşturulmadığı anlamına gelmektedir.

Paykwik Nasıl Kullanılır ? 3Bütün bu hatalar kodun kullanım aşamasında karşınıza çıkabilecek kodlardır. Kod bozum kısmında firmanın alabileceği hatalar da mevcuttur. Bu noktada ilgili hataları firma size zaten bildirecektir.

Kod alımı aşamasında hata yapmamanız halinde bu hataların hiç birisi ile karşılaşmanız söz konusu olmayacaktır. Bu nedenle güvenilir firmayı bulurken çok dikkatli ve seçici olmanızı yüksek önemle rica ediyoruz.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı